%100 Sağlıklı

Dri Fit teknolojisi ile üretilen kumaşlarımız vücudunuza zarar vermez ve %100 sağlıklıdır

Ter Tutmaz

Nano teknoloji ürünü kumaşımız ter tutmaz ve size %100 hareket kabiliyeti sağlar.

Deforme Olmaz

Uzun yıllar hiç bir şekilde deforme olmadan kullanabilirsiniz. Dri Fit nano teknoloji ürünüdür.

Dijital Baskı

Kumaşlarımıza dijital baskı sınırsız renk seçeneği ile yapılabilmektedir.


 

EKONOMİK FİYAT

Dri-FIT KUMAŞ NEDİR?

Dri-FIT Kumaş Nedir? Sporcunun oyun anında terlemesi ile oluşan buhar ve ter kumaşın yüzeyine doğru terleyerek hızlı kurmasını sağlayan, yüksek performanslı, mikrofiber, polyester bir kumaştır. Sporcunun yüksek hareket kabiliyeti sağlayarak oyuna odaklanması konusunda %100 olanak sağlar. Dri-FIT, teri vücuttan buharlaştığı kumaş yüzeyine doğru hareket ettirir.

Dri-FIT sporcuları kuru ve rahat tutar. Dri-FIT, yüksek performanslı, mikrofiber, polyester bir kumaştır. Dri-FIT teknolojisi formalar, tişörtler, çoraplar, pantolonlar, şortlar, sweatshirtler, kolluklar, şapkalar, eldivenler ve daha birçok üründe kullanılmaktadır. Dijital forma ve diğer spor ürünlerimizde Dri-Fit teknolojisini kullanmaktayız. Dri-FIT ürününü yıkamak için giysinin iç kısmında bulunan bakım etiketindeki talimatları uygulayabilir veya Dri-FIT ürün bakım kurallarını inceleyebilirsin.

Dri-FIT’ in vücuda uyum sağlayan kumaş yapısı, en çok ihtiyaç duyulan noktalarda hava akışına olanak tanımak ve vücudun serinlemesini sağlamak için stratejik olarak yerleştirilmiş havalandırma bölgelerine sahiptir. Dri-FIT UV minimum UPF 30 ultraviyole koruması da sağlar; böylece güneşten korunmaya değil sporuna odaklanabilirsin. Dört yöne esneyen dayanıklı ve rahat Dri-FIT kumaşla nemi vücudundan uzaklaştırarak kuru, serin kalmanı ve özgürce hareket etmeni sağlar.

 

Müşteri Temsilcisi Mağaza İletişim Sayfası

 

DRI-FIT ÜRÜNÜMÜ NASIL YIKARIM?

DRI FIT ter tutmamak üzere tasarlanan benzersiz bir malzemedir ancak bakımının doğru yapılmaması performansını olumsuz etkileyebilir. Yıkama ve bakım talimatları için giysinin içindeki ürün etiketine bakın ya da aşağıdaki ipuçlarını takip edin:

 • Renkliler gibi ters yüz ederek, çamaşır makinesinde soğuk suda yıkayın
 • Sıvı deterjan yerine toz deterjan kullanın
 • Suyunu sıkarak akıtmayın
 • Giysileri düşük ısıda kurutun veya asarak kurumaya bırakın (şapkalar ve eldivenler yalnızca asarak kurutulmalıdır)
 • Çamaşır suyu, kurutma kağıdı veya yumuşatıcı kullanmayın (kurutma kağıdı ya da yumuşatıcı kullandıysanız tekrar yıkayın)
 • Kuru temizlemeye vermeyin
 • Dri-FIT’ inizi ütülemeniz gerekiyorsa logolara veya tasarımlara zarar vermemek için soğuk ayarı kullanın.

 

Neden Forma Yaptırmalıyım?

Özellikle takım sporlarında ekip ruhunun hissedilmesi için ihtiyaç duyulur. Oyuncuların sahada birbirini tanımaları ve daha etkili şekilde oynayabilmeleri için de forma kullanımı önemlidir. Kaliteli ve uygun standartlarda üretilen forma sporcuların performanslarını artırır. Forma yaptırma işlemi ilerleyen teknoloji sayesinde çok kolay bir hale gelmiştir. Kendi tasarladığınız kişiye özel tasarımlar içeren formaları da yaptırabilirsiniz. Forma fiyatları bazı kriterlere göre değişiklik gösterebilir. Üretilen formaların sayısı, kullanılan kumaşın kalitesi, üzerindeki baskı sayısı ve renkler farklı fiyatlar ile karşılaşmanıza neden olmaktadır. Kişiye özel olarak hazırlanan ve son yıllarda birçok kişi tarafından kullanılan forma tasarla seçeneği normal formalara göre daha pahalıdır. Kendinize özel renkler ve baskılarla üretilen formalara sahip olmak için belirli bir bütçe ayırmanız gerekebilir.

 

Kalitesiz Forma Kullanımının Zararları Nelerdir?

Kalitesiz forma kullanımının sporcuya zarar vermesi kaçınılmazdır. Kalitesiz kumaş ile üretilen bir forma teri çekmez ve zaman içinde kişinin kaslarında rahatsızlıkların oluştuğu görülür. Ter buharlaşmadığı için sporcunun üzerinde kalır ve forma vücuduna yapışır. Esnemeyen kumaş sporcunun hareketini kısıtlar ve performansını tam olarak sergilemesini engeller. Formanın üzerinde bulunan baskılar kısa süre sonra zarar görerek çıkmaya başlar. Formanın renkleri ilk yıkamadan sonra solabilir. Sağlıklı ve yüksek performansta spor yapmak için kaliteli forma kullanımı son derece önemlidir. Bu nedenle forma yaptırma düşünceniz varsa kaliteden Ödün vermeyen firmamız ile görüşebilirsiniz.

 

Forma Yaptırırken Uyulması  Gerekenler Kriterler Nelerdir?

Spor yaparken forma kullanımının artması sektörde yeni forma yapan firmaların oluşmasına yol açmıştır. Yüksek performansta ve sağlıklı şekilde spor yapabilmek için uygun forma giyilmesi şarttır. Bu nedenle forma yaptırma işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı kriterler vardır. Bu kriterler;

 • Formanın Türkiye Futbol Federasyonu standartlarına uygun şekilde yapılması gerekir.
 • Ter emen, yapışmayan ve esnek kumaş kullanımına dikkat edilmelidir.
 • Formanın kumaşı sporcunun hareketlerini destekler şekilde olmalıdır.
 • Kaliteli ve insan sağlığını destekleyen formalar çok ucuz fiyatlara imal edilemeyeceğinden çok ucuz fiyat veren firmalar kalitesiz forma üretimini yapabilir. Bu nedenle kumaş kalitesini mutlaka sorgulamalısınız.
 • Forma üzerindeki baskıların uzun süre kullanılabilmesi için kaliteli dijital baskı yöntemi kullanılmalıdır.
 • Spor alanlarının farklı olması gibi giyilen forma modelleri de farklılık gösterecektir. Bu nedenle yaptığınız spor dalına uygun olan forma modelini yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Formanın modeli ve kumaşı kadar renkleri de son derece önemlidir. Oyun sahanıza uygun renklerde forma yaptırabilirsiniz. Forma kumaşının iyonlaşma özelliği olmalı ve mikrobik organizmaların üremesini engellemelidir. Formanın üzerinde mikrop oluşumu kesinlikle olmamalıdır. Üretilen formanın ağırlığı 150- 200 gram arasında olmalıdır. Forma yaptırmaya karar verdiğinizde piyasada yer alan firmalar ile görüşerek karar verebilirsiniz. Araştırma yapmadan forma yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz.