Formanı Yap Teknolojisi Ve Forma Tasarla Uygulaması Üzerine.

Formanı Yap sayfasına hoş geldiniz. Öncelikle Forma nedir, kimler forma giyer konularını sonrasında da forma tasarla uygulaması ne işe yarar bunu açıklayarak başlayalım. Formalar, spor oyunlarında tüm sporcuların giydikleri, bu oyuncuların da hangi takımların oyuncusu olduğunu gösteren ve takımı simgeleyen  spor giysileridir. Sportif branşların tamamında kullanılan formalar; sporun yapıldığı ülkelere, ülkelerin demografik yapılarına, branşlarına, branşlarının zorluk derecesine göre değişen, yapılan spora estetik bir görünüm kazandıran, yapılan sporun kolay şartlarda daha iyi yapılmasını sağlayan spor giysileridir. Forma bir futbol takımının yegâne unsurudur.


Forma Neden Bu Kadar Önemlidir?

Düşünülemez ki formasız bir takım, takımsız bir oyun olsun. Tasarımdaki rengi, deseni, taraftarları için önemli olsa da sunduğu rahatlık ve kalitesi oyuncular için olmazsa olmaz unsurlardır. Seçilen renkler o takımın duruş ve ruhunu ortaya koymaktadır. Forma için tercih edilen desen ise formanın çekiciliğini artırır. Bu durum sadece basketbol formaları, futbol formaları, voleybol formaları özelinde değil, neredeyse bütün spor branşları için böyledir. Konfor ve kumaşa gelince de sporcunun rahat hareket edebilmesi açısından taşımaktadır. Takım taraftarları tuttukları takımın renklerine gönül verirler ve o renkler normal hayatlarında dahi onlara takımlarını hatırlatır. Bu yüzden de, renk seçimi o takımın anılmasında önemlidir. Desenine gelecek olursak, her sezon başlangıcında takımlar yeni sezonda giyecekleri ve o sezona özel tasarlanmış farklı desendeki formalarını taraftarlarına tanıtırlar.

Forma Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Spor formalarının tasarımı kadar üretilmesi de çok önemli detaylar içerir. Formada kullanılan kumaşlar, beden ölçülerinin branşa göre tasarlanması, spor esnasındaki terleme, vücuttaki ısınma gibi olumsuz durumların göz önüne alınarak kumaşların o branşa göre seçilmesi her şeyden daha önemlidir.

Bu nedenle formalar tercih edilirken hem sağlık ve spor açısından sporcuyu rahatlatan özelliklere sahip olmalı hem de desen, renk, tasarımları ile takımı ve oyuncuyu tanıtan özelliklere sahip olmalıdır.

Spor formaları; futbol formaları, bisiklet formaları, basketbol formaları, hentbol formaları, e spor formaları voleybol formaları, yüzücü formaları,  gibi farklı kategorilerde, sporun dinamiklerine göre değişkenlik gösterir.

Forma Yaptırma Aşamasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Forma yaptırma aşamasından önce formaların tasarlanmış hallerini görmeleri gerekmektedir. Ürünlerin DRY-FIT gibi teknolojik kumaşlar kullanılarak üretimini gerçekleştirerek, kaliteliden ödün vermeden ve müşteri memnuniyeti sağlayan, geniş tasarım yelpazesine sahip, spor takımlarının beğenilerine hitap edecek tarzda, yenilikçi forma tasarla yöntemi ile çalışmalar yapılmalıdır. Böylece her sezon forma tasarlama uygulaması ile yepyeni ve takımların kendi ruhunu yansıttığı formalar ile çeşitlilik de korunmuş olur.
Formanı Yap Teknolojisinin Yenilikçi Forma Tasarımları

Forma imalatı aşamasında formaların profesyonel bir ekip tarafından üretilmesi çok önemlidir. Yaka seçimi, ribana bölümleri, likra kullanımı, ön ve arka yüzeylerde bulunan örgü ve tekstil yüzeylerin kaliteli bir elden çıkması, formanın uzun ömürlü olmasını sağlar. Forma modelleri tasarımlarının dikkat çekici olabilmesi için de sezonun model ve renk kombinasyonlarının, Avrupa ve Amerika’daki spor kulüplerinin ve spor modasının çok iyi takip edilmesi ve kreasyonların sürekli olarak güncellenmesi gerekir. Bu bağlamda Formaniyap.com; her sezon ürünlerinin müşterileri tarafından daha iyi seçilebilmesi için forma tasarla uygulamasını geliştirmiştir. Güvenli ödeme sistemleri, cazip ödeme koşulları, kolay iade edebilme, hızlı ödeme gibi hizmetlerin de ön planda tutulduğu markamızda. Ürünlerimize sitemiz üzerinden ulaşarak, kolaylıkla siparişlerinizi verebilirsiniz.

Forma Tasarlama Uygulaması Hayatınızı Kolaylaştırıyor!

Formalarınızı dilerseniz sadece birkaç dakikada isteğinize göre tasarlama imkanı veren sitemiz ile kendi takımınıza özel formalarınızı oluşturabilirsiniz. Forma tasarla programı sayesinde istediğiniz kadar deseni seçebilir, istediğiniz kadar renk kombinasyonlarını oluşturabilir, logo, yazı ve sayı eklemesi yapabilirsiniz. Bunların daha da ötesinde, takımınızın forması için hayallerinizdeki tasarımı sıfırdan tamamen kendi isteğinize göre oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra spor takımlarının toplu şekilde beğendikleri tasarımların dışında özel tasarım istekleri de olabilir ve kendi istedikleri şekilde de isteğe bağlı olarak sitemiz üzerinden tasarımlar gerçekleştirilebilir ve sipariş verebilirsiniz. Formaniyap sitemizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz!